Znajdziesz mnie na:

Działalność samorządowa

Antoni Szlagor to osoba, która funkcję burmistrza Żywca traktuje jako służbę dla swoich mieszkańców. Cały swój zapał , energię i prywatny czas poświęca na rzecz rozwoju miasta Żywca. Od początku lat 90- tych pełnił funkcje samorządowe, był: Radnym , Zastępcą Przewodniczącego Rady Miasta (1994-1998) , później Przewodniczącym Rady Miasta Żywca ( 1998-2002).
Od 2002 roku sprawuje funkcję Burmistrza Żywca. Dzięki osobistemu zaangażowaniu Antoniego Szlagora miasto stało się ważnym ośrodkiem przemysłowym w regionie. Wśród ekspertów, Żywiec zaliczany jest do krajowych liderów w pozyskiwaniu środków unijnych.
Jest laureatem nagrody Przygotowanej przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Sukces minionej kadencji”. Zestawienie naukowe wyłoniło najlepszych w Polsce, prezydentów, burmistrzów i wójtów. – szczegóły w aktualnościach
W swojej działalności samorządowej stara się zawsze przede wszystkim widzieć człowieka, jego potrzeby i w miarę swoich możliwości nieść mu pomoc w rozwiązywaniu problemów.